Економічність BMW 2 серії

Із задоволенням за кермом

НЕЩАДНА ДИНАМІКА. БЕЗЗАСТЕРЕЖНА ЕФЕКТИВНІСТЬ.

BMW EfficientDynamics в BMW 2 серії Купе.

Новий BMW 2 серії Купе завжди розраховує на те, щоб домогтися більшого: в потужності, в спортивності, в здивуванні оточуючих. Він переважає і там, де потрібно мінімізувати: у витраті палива та шкідливих викидах. Чималу роль в цьому відіграла впевнена реалізація елементів стратегії BMW EfficientDynamics: режиму ECO PRO, рекуперації енергії гальмування, функції автоматичної зупинки та запуску двигуна.
Відмінна форма BMW 2 серії Купе знаходить зовнішнє вираження за допомогою аеродинамічного дизайну.

РЕЖИМ ECO PRO.

За результатами власних досліджень BMW використання режиму ECO PRO з урахуванням індивідуальних особливостей водіння дозволяє довести економію палива до 20%. В якості додаткового потенціалу економії розглядається застосування функцій руху накатом (тільки з 8-ступінчастою АКПП Steptronic), прогнозуючого асистента, «Маршруту ECO PRO» (дві останні функції – тільки за наявності навігаційної системи Professional).
Функцією руху накатом трансмісія від’єднується від двигуна, надаючи автомобілю можливість вільно рухатися за інерцією. Активація відбувається на швидкості 50-160 км/год при знятті водієм ноги з педалі акселератора без подальшого натискання на педаль гальм. При цьому прогнозуючим асистентом не передбачене регулювання швидкості.

Прогнозуючим асистентом використовуються дані системи навігації, що дозволяє розпізнавати криволінійні ділянки, дорожні затори, обмеження швидкості, з’їзди з автострад і завчасно рекомендувати водієві знизити швидкість.
Функція «Маршрут ECO PRO» запропонує найбільш економічний маршрут, взявши до уваги дорожні умови та стиль водіння. Бортовим комп’ютером відображається величина економії палива, якої можна досягти, використовуючи запропонований маршрут.

АЕРОДИНАМІКА.

Філософія BMW EfficientDynamics простежується в кожній деталі цього автомобіля. Обтічним силуетом забезпечуються чудові аеродинамічні характеристики. У передньому фартуху візуально проявляється вплив філософії BMW EfficientDynamics. Повітряний потік прямує інтегрованою повітряною завісою крізь два вертикальних повітрозабірника уздовж передніх колісних арок. Прискорення повітряного потоку дозволяє сформувати «завісу» у зовнішніх кромках коліс.

Застосування цих інноваційних рішень призвело до зниження турбулентності та коефіцієнта аеродинамічного опору, що позначилося в зниженні витрат палива. Істотному поліпшенню аеродинамічних характеристик автомобіля сприяє також плоский захист днища кузова, яким охоплюються відсік двигуна та задня вісь. Ці рішення демонструють ефективність як з точки зору аеродинаміки, так і в плані поліпшення шумоізоляції, посилення захисту від корозії.

ФУНКЦІЯ АВТОМАТИЧНОЇ ЗУПИНКИ ТА ЗАПУСКУ ДВИГУНА.

Функція автоматичної зупинки та запуску двигуна дозволяє вашому автомобілю витрачати паливо лише під час руху. При зупинках на світлофорі або в дорожньому заторі функція автоматичної зупинки та запуску приступає до економії палива. Двигун вимикається при переведенні важеля коробки передач в нейтральне положення та знятті водієм ноги з педалі зчеплення (з МКПП) або при повній зупинці автомобіля (з 8-ступінчастою АКПП Steptronic).
Активність функції відображається на інформаційному дисплеї відповідним індикатором. Миттєвий запуск двигуна відбувається при увімкненні водієм передачі (МКПП) або зняття ноги з педалі гальм (8-ступінчаста АКПП Steptronic).

Негативного впливу функції автоматичної зупинки та запуску двигуна на комфорт та безпеку не спостерігається. Вона не буде активована, поки не досягнута робоча температура двигуна, недостатньо прогрітий/охолоджений салон, недостатньо високий ступінь заряду акумуляторної батареї, водій обертає кермове колесо.
Центральний блок керування, якщо виникне необхідність, запустить двигун навіть нерухомого автомобіля, наприклад, при скачуванні автомобіля вперед, запотіванні лобового скла. Функція автоматичної зупинки та запуску двигуна може бути вимкнена в будь-який момент, досить натиснути кнопку.

РЕКУПЕРАЦІЯ ЕНЕРГІЇ ГАЛЬМУВАННЯ.

Кожне гальмування призводить до вивільнення кінетичної енергії, яка раніше не знаходила застосування. Такий значний потенціал стало можливо застосувати за допомогою системи рекуперації енергії гальмування. Нею використовується кінетична енергія, вироблена під час гальмування, зняття водієм ноги з педалі акселератора, для перетворення в електричну.

Ця енергія спрямовується на зарядку акумуляторної батареї. Інтелектуальна система управління енергією дозволяє відмовитися від безперервної роботи генератора, зменшивши таким чином навантаження на двигун. Це призвело до зменшення витрати палива та зростання потужності, що знаходиться в точній відповідності з цілями BMW EfficientDynamics.

8-СТУПІНЧАСТА АКПП STEPTRONIC.

8-ступінчастій АКПП Steptronic відведена роль ключового компонента в пакеті технологій BMW EfficientDynamics, відповідального за підвищення динаміки та економічності. З огляду на особливу точність підбору передавальних чисел забезпечується оптимальна передача потужності у всьому діапазоні передач. Це дозволяє істотно знизити витрату палива, надаючи в розпорядження водія більш динамічний автомобіль. Наприклад, на високих швидкостях наявність додаткових передач призводить до зменшення числа обертів двигуна, що позначається у вигляді зниження рівнів шуму та витрати палива.
Вагоме місце при цьому відведено муфті гідротрансформатора, навіть коли виконаний перехід до перемикання вручну. Муфта, висока швидкість зміни числа обертів двигуна та точне налаштування коробки передач забезпечують досягнення надзвичайно високої комфортності перемикань, істотного зниження рівня шуму.
8-ступінчаста АКПП Steptronic та новий прогнозуючий привід відкривають додаткові можливості для динаміки, що реалізуються за допомогою перемикача системи регулювання динаміки руху. Режим «Sport» пропонує більш чуйну реакцію, що забезпечується взаємодією навігаційних даних та управління КПП. У режимі «Comfort» водій отримує задоволення від плавності ходу та рідкого перемикання передач.

ІНДИКАТОР ТОЧКИ ПЕРЕМИКАННЯ.

При оптимальному перемиканні передач, що виконується своєчасно, економиться паливо. Це особливо помітно, коли здійснюються поїздки містом або на великі відстані. Для оптимального перемикання передач та зниження витрати палива електронною системою двигуна визначається найбільш ефективна передача. У розрахунок приймаються дорожні умови, оберти двигуна.
На інформаційному дисплеї відображаються покажчики у вигляді стрілок, що підказують оптимальний момент для підвищення/пониження передачі. При розпізнаванні системою швидкого обгону відображення підказки відкладається до тих пір, поки не відновиться число обертів двигуна. З 8-ступінчастою АКПП Steptronic водієві підказки продовжують надходити і при переході до режиму перемикання передач вручну.
Проведення порівняльних досліджень показало, що наявність системи індикації моментів перемикання передач дозволяє заощадити близько 4% палива.